شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

زمان کنونی: ۱-۳-۱۳۹۷، ۰۷:۱۴ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

اعلانات سایت

کلمات کلیدی: چطور, ورم, بدن, حاملگی, کم, کنیم,

چطور ورم بدن را در حاملگی کم کنیم؟
زمان کنونی: ۱-۳-۱۳۹۷، ۰۷:۱۴ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Aseman
آخرین ارسال: Aseman
پاسخ: 2
بازدید: 2099

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ادمین

وضعيت : آفلاین
اعتبار: 2

سپاس ها 20
سپاس شده 33 بار در 30 ارسال

ارسال: #1

معمولا در دوران حاملگی صورت، دست ها و پاها ورم می‌کنند که می‌توان بوسیله کارهایی مانند شنا کردن در استخر و .... آن را کاهش داد یا از بین برد.

ورم بدن در دوران بارداری، ادم نامیده می شود که یک واژه متداول در پزشکی و به معنای تجمع مایعات در بافت ها می باشد.
این ورم در مناطقی مثل قوزک پا، قسمت انتهایی پا، دست ها، ساق پا و صورت مشاهده می شود.
البته طبیعی است که یک خانم درجاتی از این ورم را در دوران حاملگی تجربه کنید، زیرا در این دوران بدن آب بیشتری را در خود نگه می دارد و برخی تغییرات شیمیایی در خون رخ می دهد که باعث حرکت مایعات به داخل بافت ها می شود.
این وضعیت قطعا ظاهر و زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهد. به علاوه به خاطر تغییر اندازه بدن، پوشیدن کفش و یا لباس های قبلی امکان پذیر نخواهد بود.
ورم در طول دوران بارداری به مرور افزایش می یابد و در مراحل انتهایی و به خصوص در هوای گرم بدتر می شود.
البته ورم ناگهانی صورت و دست ها می تواند نشانه ای از افزایش فشار خون باشد که با تورم و یا ورود نوع خاصی از پروتئین در ادرار همراه است و سریعا باید درمان شود. اما ورم خفیف و نه چندان شدید پا، بدون خطر است.
چرا مایعات بدن در پاها تجمع پیدا می کنند؟
وقتی شما حامله هستید، رحم به تدریج بزرگ می شود و باعث ایجاد فشار بر روی وریدهای لگنی و ورید ونا کاوا (ورید بزرگی در قسمت راست بدن که خون اندام تحتانی را دریافت و آن را به سمت قلب هدایت می کند) می شود.
این فشار باعث کند شدن جریان خون و تجمع آن در اندام تحتانی شده و باعث رانده شدن مایعات از داخل وریدها به داخل بافت های پا و مچ پا می شود.
این افزایش فشار با دراز کشیدن به پهلو بهبود می یابد و از آن جایی که ورید ونا کاوا در سمت راست بدن است، استراحت به پهلوی چپ بهتر است.
ادم یا ورن بدن بخصوص در سه ماهه سوم بارداری و به ویژه در پایان روز توجه شما را جلب می کند و احتمالا در تابستان بدتر می شود
بعد از تولد فرزندتان، ادم تقریبا به سرعت با دفع مایعات اضافی از بین می رود در نتیجه ممکن است شما متوجه افزایش ادرار یا تعریق زیاد بدن، در روزهای اول بعد از زایمان شوید.
چه زمانی باید نگران وجود ادم شد؟
مقداری ادم در اطراف مچ پاها و پاها در دوران حاملگی طبیعی است. شما ممکن است که ادم خفیفی در دست ها داشته باشید.
اما هر زمان که متوجه ورم صورت یا پف کردن اطراف چشم ها شدید یا اگر ادم دست های شما بیشتر شد یا اگر متوجه ادم بیش از حد یا ناگهانی در پاها و مچ پاهای خود شدید، به پزشک خود مراجعه کنید. اینها ممکن است علامتی از پره‌اکلامپسی (مسمومیت حاملگی) باشد که یک مشکل جدی پزشکی است.
از طرفی هرگاه متوجه شدید که یکی از پاهای شما بیشتر از دیگری ورم کرده، یا اگر درد یا حساسیتی را در ران ها یا ساق پاهای خود احساس کردید، با پزشک خود تماس بگیرید.
چه کار می توانم کنم ؟
برای کاهش یا از بین بردن ورم بدن در دوران حاملگی، به توصیه های زیر عمل کنید:
- از ایستادن به مدت طولانی خودداری نمایید.
- بنشینید و پاهای خود را روی سطحی بالاتر بگذارید. سر کار در زیر میز یک چهارپایه کوچک یا زیرپایی می تواند کمک کننده باشد. در هنگام نشستن پاها و مچ پاها را روی هم نیندازید.
- گه گاه در هنگام نشستن پاهای خود را بکشید. برای این کار پایتان را صاف کنید، پاشنه پا را کشیده و انگشتان پا را به طرف ساق پا خم کنید تا عضلات ساق پا کشیده شوند. مچ پاها را بچرخانید و انگشتان پاهایتان را تکان دهید.
- بین نشستن ها و ایستادن های خود استراحت کنید. قدم زدن حتی در یک مسافت کوتاه باعث به جریان افتادن خون می شود.
- هر وقت که توانستید کمی دراز بکشید. هنگام خواب یا دراز کشیدن، روی پهلوی چپ خود قرار بگیرید.
- لباس های راحت و مناسب بارداری بپوشید.
- کفش های راحتی بپوشید که فضای کافی برای پاهای متورم شما دارند. از کفش هایی که از ساق پا محافظت می کنند (کفش های ساق دار) استفاده نمایید.
- از پوشیدن جوراب هایی که کش سفت دارند اجتناب کنید.
جوراب های ساپورت حاملگی که تا کمر بالا می آیند بپوشید. قبل از اینکه صبح از تخت بلند شوید آنها را بپوشید تا ورم بدن اصلا اتفاق نیفتد
- به مقدار کافی آب بنوشید. در کمال تعجب، این کار باعث کاهش تجمع آب در بدن می شود.
- - نمک کمتری در غذا استفاده نمایید.
- خوب غذا بخورید و از خوردن غذاهای با ارزش غذایی پایین بپرهیزید.
- به طور مرتب ورزش کنید، به خصوص راه رفتن، شنا کردن و یا دوچرخه سواری. یا در یک کلاس ورزش های ایروبیک (هوازی) در آب شرکت کنید.
- در استخر شنا کنید. هنگام شنا و یا ایستادن در آب، از گردن به بالا بیرون از آب باشد. بودن در آب باعث کاهش ورم شما می شود، به خصوص اگر سطح آب تا حدود شانه های شما باشد.
- سعی کنید تا حد امکان در هوای گرم قرار نگیرید. در هوای گرم و شرجی (مرطوب) بدن خود را خنک نگه دارید.
- می‌توانید از کمپرس سرد (مثل کیسه یخ) در نواحی ورم کرده بدن استفاده کنید.
- سعی کنید که روحیه شما پایین نیاید. اگرچه مچ های ورم کرده پا باعث می شود که احساس زیبا نبودن تشدید شود، اما به یاد داشته باشید که ادم یک وضعیت موقتی است که بعد از تولد فرزندتان خیلی زود از بین می رود.
در صورتی که ورم شما با رعایت موارد فوق بهتر نشد، حتما با پزشک خود مشورت نمایید
امضای Aseman التماس دعا]

سنترفا | پرتال مرکزی فارسی زبانان
۱۷-۱۱-۱۳۹۲ ۱۲:۲۲ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط tarahyseo
ادمین

وضعيت : آفلاین
اعتبار: 2

سپاس ها 20
سپاس شده 33 بار در 30 ارسال

ارسال: #2
RE: چطور ورم بدن را در حاملگی کم کنیم؟
کودکی که آماده تولد بود، نزد خدا رفت و از او پرسید ؟

میگویند فردا شما مرا به زمین می فرستید، اما من به این کوچکی و بدون هیچ کمکی چگونه می توانم برای زندگی به آنجا بروم ؟
خدا پاسخ داد:
از میان بسیاری از فرشتگان ، من یکی را برای تو در نظر گرفته ام . او در انتظار توست و از تو نگهداری خواهد کرد.
اما کودک هنوز مطمئن نبود که میخواهد برود یا نه !
اینجا در بهشت، من کاری جز خندیدن و آواز خواندن ندارم و اینها برای شادی من کافی هستند.
خداوند لبخند زد و گفت :
فرشته ی تو برایت آواز خواهد خواند و هر روز به تو لبخند خواهد زد. تو عشق او را احساس خواهی کرد و شاد خواهی بود.
کودک ادامه داد ؟
من چطور می توانم بفهمم مردم چه میگویند وقتی زبان آنها را نمی دانم؟
خداوند او را نوازش کرد و گفت :
فرشته تو، زیباترین و شیرین ترین واژه هایی را که ممکن است بشنوی، در گوش تو زمزمه خواهد کرد و با دقت و صبوری به تو یاد خواهد داد که چگونه صحبت کنی.
کودک با ناراحتی گفت ؟
وقتی می خواهم با شما صحبت کنم، چه کنم؟
خداوند برای این سئوال هم پاسخی داشت :
فرشته ات دست هایت را کنار هم می گذارد و به تو یاد میدهد که چگونه دعا کنی.
کودک سرش را برگردانید و پرسید؟
شنیده ام در زمین انسان های بدی هم زندگی می کنند. چه کسی از من محافظت خواهد کرد؟
خدا فرمود :
فرشته ات از تو محافظت خواهد کرد، حتی اگر به قیمت جانش تمام شود.
کودک با نگرانی ادامه داد؟
اما من همیشه به این دلیل که دیگر شما را نمیتوانم ببینم، ناراحت خواهم بود.
خداوند لبخند زد و گفت :
فرشته ات همیشه درباره ی من با تو صحبت خواهد کرد و به تو راه بازگشت نزد مرا خواهد آموخت، گرچه من همواره در کنار تو خواهم بود.
در آن هنگاه بهشت آرام بود، اما صداهایی از زمین شنیده می شد. کودک می دانست که باید بزودی سفرش را آغاز کند. او به آرامی یک سئوال دیگر از خداوند پرسید؟
خدایا !
اگر باید همین حالا بروم، لطفا نام فرشته ام را به من بگویید؟
خداوند شانه او را نوازش کرد و پاسخ داد:
نام فرشته ات اهمیتی ندارد. به راحتی می توانی او را مادر صدا کنی
امضای Aseman التماس دعا]

سنترفا | پرتال مرکزی فارسی زبانان
۱۷-۱۱-۱۳۹۲ ۱۲:۲۳ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان